Comfort Inn & Suites Macon

65 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Comfort Inn & Suites Macon
$$$$

Beskrivelse

Comfort Inn & Suites Macon ligger 1 km fra first christian church i Macon og byder på en gratis selvparkering, en indendørs pool og et mødelokale i hele ejendommen. Du kan finde Macon Cinema kun 400 meter fra indkvarteringen.

Beliggenhed

Macon center kan man nå inden for 20 minutters gang. Der er 201 km til Saint Charles.

Hotellet ligger i nærheden af en motorvej som giver adgang til hele området.

Værelser

De tilbyder også en mikrobølgeovn, kaffemaskiner/tekedler og et køleskab.

Mad og drikke

Der serveres yoghurt, korn og friske frugter samt en varm kontinental morgenmad hver dag. Du kan få frokost og middag på first christian church og Gram's Park.

Fritid og erhverv

Gæster på Comfort Inn & Suites Macon kan nyde en swimmingpool. Der er et fitnesscenter på stedet.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 15:00-23:59
indtil 11:00
Faciliteter
Offentlig parkering er mulig på stedet gratis.
Der er gratis Trådløst internet .
Anden information
Morgenmad
En buffet morgenmad serveres mod en gebyr. 
Børn & ekstra senge
Der tilbydes ikke ekstra senge på værelset.  Der tilbydes ikke børnesenge på værelset. 
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt.
Bygning
Antal værelser:68
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

WiFi

Wi-Fi

Parkering

Parkering uden for ejendommen

Bagageopbevaring
24-timers service

24-timers Reception

Mad/ Drikke

Bar/ Lounge område

Restaurant

Fitness/ Motionscenter

Fitnesscenter

Swimmingpool

Indendørs swimmingpool

Spa and relaxation

Jacuzzi

Spa & Wellness center

Sport & Fitness

  • Fitnesscenter
  • Tennisbane
  • Golfbane

Services

  • Husholdning
  • Vaskeri
  • Renseri

Middagsfaciliteter

  • Restaurant
  • Bar/ Lounge område

Mødefaciliteter

  • Møde-/ banketfaciliteter

Børnefaciliteter

  • Børnemenu

Fritidsfaciliteter

  • Indendørs swimmingpool
  • Grillfaciliteter
  • Spa & Wellness center
  • Jacuzzi
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Comfort Inn & Suites Macon

💵 Laveste værelsespris <br /> 717 DKK
📏 Afstand til centrum 1.8 km
🗺️ Beliggenhedsvurdering 9.0
✈️ Afstand til lufthavn 42.0 km
🧳 Nærmeste lufthavn Kirksville Lufthavn, IRK

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
1821 N. Missouri St, Macon, Missouri, USA, 63552-1973
Se på kort
1821 N. Missouri St, Macon, Missouri, USA, 63552-1973
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Macon Cinema
360 m
Crossroads Church
360 m
Restaurant
China Garden
820 m

Anmeldelser om Comfort Inn & Suites Macon

9.1 /10
Fremdragende
44 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Comfort Inn & Suites Macon

Hvad er afstanden fra det 2-stjernede Comfort Inn & Suites Macon hotel til Macon bymidte?
Macon bymidte kan nås inden for en 20-minutters gang fra det 2-stjernede Comfort Inn & Suites Macon hotel.
Er der nogen turistattraktioner i nærheden af et Comfort Inn & Suites Macon hotel?
Du kan besøge de højt vurderede vartegn, såsom first christian church samt Gram's Park, der er placeret henholdsvis kun 20 og 25 minutters gang fra et Comfort Inn & Suites Macon hotel.
Kan vi parkere vores bil på Comfort Inn & Suites Macon hotel?
Ja, du kan efterlade din bil i en parkeringsplads på stedet på Comfort Inn & Suites Macon hotel
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige i hotellet?
Hos hotellet kan man betale med Mastercard, Visum og American Express.
Hvilke faciliteter tilbydes på værelserne på et Comfort Inn & Suites Macon?
De fleste værelser på et Comfort Inn & Suites Macon byder gæster velkommen med følgende faciliteter:
  • tv
  • klimaanlæg
Er Comfort Inn & Suites Macon udstyret med faciliteter for handicappede?
Ja, på Comfort Inn & Suites Macon er der kørestols adgang og værelser med handicapfaciliteter tilgængelige for gæster med særlige behov.
Tilbyder det 2-stjernede Comfort Inn & Suites Macon hotel forretningsfaciliteter?
Ja, det 2-stjernede Comfort Inn & Suites Macon hotel tilbyder computere og printere samt et forretningscenter på stedet.
Tilbydes der rengøring på det 2-stjernede Comfort Inn & Suites Macon?
Ja, det 2-stjernede Comfort Inn & Suites Macon, som modtog scoren 9.5 for renlighed, yder tøjvask, tøjrens og rengøring.
Er der swimmingpool tilgængelig på det 2-stjernede Comfort Inn & Suites Macon hotel?
Ja, du vil finde en swimmingpool på det 2-stjernede Comfort Inn & Suites Macon hotel.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse